Kreş ve Gündüz Bakımevi
22 Nisan 2022

Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Kreşinde, çocukların yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun 4 sınıfımız vardır. Her sınıfın uyku odası, yaş grubuna göre oyuncak ve faaliyet alanları; yeterli sayıda yemek masası, kaydırmaz zeminli çocuk boyunda 6 ayrı tuvaleti olup; eğlenceli zaman geçirebilecekleri oyun odası vardır. Spor aktiviteleri için gereken tüm ekipmanlarımız mevcuttur. Kreşimiz hafta sonu ve resmi tatiller haricinde 7:30 - 17:30 saatleri arası hizmet vermektedir. Kreşimiz 7:30 itibariyle nöbetçi öğretmenimizle hizmete başlar.
Öğretmenlerimiz eşliğinde saat 9:00'da kahvaltı yapıldıktan sonra, belirlenen müfredata uygun eğitim setleri ile sınıflarda branş dersleri işlenir.  Etkinlikler yapılır, oyunlar oynanır saat 12:00'da öğle yemeğine geçerler. Yemek sonrası uyku salonlarında uyuyan 0-48 aylık miniklerimiz uyandıktan sonra ikindi kahvaltısı için yemek salonuna geçerler. Sonrasında etkinlik saatini verimli geçirecekleri aktiviteler yapılıp oyunlar oynanarak ertesi gün yeniden mutlu bir şekilde geri kreşe gelme heyecanıyla minikler kreşten ayrılırlar. Kreş miniklerimiz için ana ve ara öğün menüleri mutfak diyetisyenimiz tarafından titizlikle hazırlanır.
Çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimini sağlamak, bireysel hijyen, öz disiplin, görgü kuralları, toplumsal kurallar, değerler ve ahlaki eğitim, bağımlı ve bağımsız rollerin bilinci,  birey olmanın farkındalığı, aidiyet duygusu, dil gelişimi, olumlu sosyal deneyim kazanma, okul yaşamına hazırlık, başarılı ve sağlam adımlarla yürüyen bireyler olmaları için yaptığımız tüm çalışmalarımızı psikolog ve çocuk gelişimcilerimizin desteğiyle sürdürmekteyiz. Faaliyet ve eğitimlerimiz müfredat yönünden Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup Bakanlığın okul öncesi Eğitim Programı esas alınarak yürütülmektedir. Yaratıcı drama, sanat etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, müzik etkinlikleri, beden eğitimi etkinlikleri, ilk öğretime hazırlık çalışmaları, konferans salonunda sinema saati gibi bir çok etkinliklerle çocuklarımızın gelişimine destek olacak tüm faaliyetler hastane yönetimimiz tarafından sağlanmaktadır.